Mazda 3 otrzymała prestiżową nagrodę „Hot Rod” za wzornictwo, a może dopiero otworzyć worek z kolejnymi nagrodami dla japońskiego samochodu.

Wyróżnienie Mazdy 3 to kolejny dowód na ponadprzeciętną atrakcyjność wzoru stylistycznego KODO, który od niedawna przyświeca wszystkim autom z koncernu Mazdy. Głównymi czynnikami, które zaważyły na końcowej decyzji jury to stylizacja, funkcjonalność oraz ergonomia samochodu. Należy zaznaczyć, że w składzie jury zasiadło 40 niezależnych znawców wzornictwa z całego świata.

Motyw KODO (dusza ruchu) ma na celu wyrażanie ekspresji marki i stanowi doskonałe uzupełnienie dla łamiących wszelkie konwencje technologii SKYACTIV. Każdy z trzech modeli Mazdy wyprodukowany w języku stylistycznym KODO zdążył otrzymać już specjalne wyróżnienie właśnie za stylistykę. Natomiast jeśli chodzi o nagrodę „Hot Rod” otrzymaną przez najnowszą Mazdę 3 to jej wręczenie odbędzie się to 7-go lipca w miejscowości Essen w Niemczech.

Może również okazać się tak, że nagroda „Hot Rod” nie będzie jedynym wyróżnieniem Mazdy 3. Przypomnijmy, że samochód ten wciąż brany jest pod uwagę w konkursach na „Światowy Samochód Roku 2014” oraz „Najpiękniejszy Samochód Roku 2014”. Zwycięzcy tych dwóch kategorii zostaną przedstawieni już 17 kwietnia podczas Targów Motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 1 kwietnia 2014