Japoński koncern celuje w rekord. Toyota jako pierwszy producent samochodów w historii chce przekroczyć 10 milionów aut wyprodukowanych w trakcie jednego roku.

Wiele wskazuje na to, że kryzys z 2011 roku Toyota ma już dawno za sobą. Dokładnie dwa lata temu japoński koncern przeżył cios i musiał uznać wyższość takich koncernów jak General Motors czy Volkswagen Group jeżeli chodzi o ilość sprzedanych samochodów. Takie wyniki spowodowane były jednak w dużej mierze poprzez kataklizmy jakie nawiedziły wówczas kraj kwitnącej wiśni, czyli trzęsienie ziemi oraz tsunami. Przypomnijmy również o licznych akcjach serwisowych na milionową skalę, które bez wątpienia nadszarpnęły wizerunek marki.

Zeszły rok udowodnił jednak, że Toyota poradziła sobie z wszelkimi problemami wzorowo i ponownie została liderem globalnej sprzedaży. Pierwsza połowa 2013 roku również wygląda obiecująco, przez co włodarze japońskiego koncernu postawili sobie… wydaje się mało realistyczny cel. Toyota chce zakończyć 2013 rok z wynikiem 10 milionów wyprodukowanych samochodów. Do łącznej produkcji japońskiego koncernu wliczają się takie marki jak Toyota, Lexus, Daihatsu oraz Hino. Z 10,1 mln zaplanowanych na 2013 rok samochodów niespełna 3,4 miliona powstanie na terenie Japonii, a reszta w fabrykach Toyoty rozsianych po całym świecie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 31 lipca 2013