Kupując samochód większość z kierowców dużą uwagę przykuwa do jego wyglądu zewnętrznego, wyposażenia oraz tego co znajduje się pod jego maską. Warto również pamiętać o naszym bezpieczeństwie, zwracajmy więc uwagę w jakie systemy bezpieczeństwa wyposażony jest model, który przypadł nam do gustu.

EuroNCAP to niezależna organizacja powstała w 1997 roku, która pod lupę bierze różne marki i modele aut, sprawdzając je między innymi pod kątem bezpieczeństwa. Jednym z przeprowadzanych testów są testy zderzeniowe (ang. crash test). Test zderzeniowy składa się z czterech elementów – zderzenie czołowe, zderzenie boczne, zderzenie z pieszym i zderzenie ze słupem.

 

Sprawdźmy jak testy przeszedł model Mitsubishi Outlander PHEV

Hybrydowa odmiana dużego japońskiego SUV-a uzyskała bardzo dobry wynik podczas testu – aż 5 gwiazdek. Kierowcy i potencjalni nabywcy tego modelu na pewno będą zadowoleni z uzyskanego wyniku. Podczas testów wykazano, że urazy na które narażeni są kierowca i pasażer to urazy klatki piersiowe, dodatkowo kierujący może obawiać się urazu prawej nogi. Pomimo tego, że Outlander to auto o wysoko umieszczonej masce, zapewnia on również dobrą ochronę pieszych.

Ochrona dorosłych: 88 proc.
Ochrona dzieci: 84 proc.
Ochrona pieszych: 64 proc.
Systemy wspomagające bezpieczeństwo: 81 proc.

To bardzo dobry wynik. A jak wypadły inne modele? Sprawdźmy –  Mercedes Citan (4gwiazdki), Volkswagen T5 (4 gwizdki), Nissan Note (4 gwiazdki), Maserati Ghibli (5 gwiazdek), Ford EcoSport (4 gwiazdki), Mazda 3 (5 gwiazdek), Infiniti Q50 (5 gwiazdek), Peugeot 308 (5 gwiazdek), Ford Tourneo Connect (5 gwiazdek), BMW i3 (4 gwiazdki),

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 2 grudnia 2013