Japoński koncern samochodowy zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcia oraz wstępne informacje na temat modelu Civic Tourer. Auto zadebiutuje podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie, a do europejskiej dystrybucji ma trafić początkiem 2014 roku.

Honda Civic w wersji kombi została zaprojektowana przez europejskie studio, co podkreśla fakt, że japoński koncern przykłada ogromną uwagę do wyników sprzedaży na Starym Kontynencie. Jeżeli chodzi o wygląd auta to przód pozostał niemal bez zmian, natomiast inspirację na projekt tyłu samochodu czerpano z odmiany pięciodrzwiowej. Tylne lampy zostały połączone, co jest poniekąd charakterystyczne dla ostatnich Civic’ów, a linię dachu poprowadzono w maksymalnie sportowy sposób.

Tył jest nieco wyżej zawieszony, aniżeli ma to miejsce w przypadku standardowego Civica, co pozwala na uzyskanie płaskiej przestrzeni bagażowej po złożeniu tylnej kanapy. Projektanci Civica zatroszczyli się także o uproszczenie załadunku bagażnika, dzięki obniżonemu progowi. W standardowej wersji pojemność bagażnika wynosi 624 litry, zaś po złożeniu tylnej kanapy ulega zwiększeniu do poziomu 1668 litrów.

Auto wyposażone zostanie w silnik o pojemności 1,8 litra, który napędzany będzie benzyną, albo alternatywną jednostkę napędową, czyli diesla o pojemności 1,6 litra. Oba silniki będą w stanie współpracować zarówno z manualną jak i automatyczną skrzynią biegów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 13 sierpnia 2013