Podczas nadchodzącego wielkimi krokami, salonu samochodowego w Paryżu, który rozpocznie się już 2-go października Honda zaprezentuje nowy model – Civic Type-R. Czym będzie charakteryzować się to auto?

Honda Civic Type-R będzie hothatchem, a do salonów europejskich ma trafić już na początku przyszłego roku. Według zapowiedzi japońskiego koncernu samochód ma stanowić najbardziej ekstremalną odmianą serii Type-R, jaka kiedykolwiek powstała. Już na kilka dni przed oficjalną premierą wiemy, że źródło napędu dla tego auta stanowić będzie 2 litrowa, benzynowa jednostka napędowa o oznaczeniu i-VTEC, która generować będzie aż 280 KM mocy.

Spore osiągi samochodu nie oznaczają jednak, że nie będzie ona ekologiczna. Wręcz przeciwnie, Honda Civic Type-R dostosowana będzie do najnowszych norm spalania Euro 6, a spora ilość koni mechanicznych będzie można zawdzięczać nowoczesnej turbosprężarce, która trafi pod maskę tego modelu. Dynamiczna jazda w wyższym zakresie obrotów będzie możliwa także dzięki zmiennemu układowi faz rozrządu i-VTEC, który nieprzerwanie, od wielu lat wymieniany jest wśród największych atutów serii Type-R.

Ciekawą innowację w nowej Hondzie Civic Type-R będzie stanowił przycisk „R+”, który trafi na kierownicę pojazdu. Po jego aktywacji, auto będzie dostarczało kierowy jeszcze większych wrażeń z jazdy. Dzięki zaawansowanej elektronice samochodu, naciśnięcie przycisku spowoduje, że reakcje silnika będą bardziej wyostrzone, a moment obrotowy będzie przenoszony w jeszcze agresywniejszy sposób, niż podczas tradycyjnej jazdy.

Honda Civic Type-R będzie, podobnie jak poprzednicy, wyposażona w 6-przekładniową, manualną skrzynię biegów. Auto będzie przeznaczone głównie dla europejskich klientów, a do salonów trafi na początku 2015 roku. Nie znamy jeszcze oficjalnego cennika samochodu, ale całkiem możliwe, że zostanie on ujawniony w trakcie lub tuż po targach motoryzacyjnych w Paryżu, gdzie odbędzie się oficjalna prezentacja Civica Type-R.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 29 września 2014