Salon Samochodowy w Szanghaju idealnie odzwierciedla znaczenie chińskiego rynku dla światowej motoryzacji. Prezentowanych jest wówczas wiele samochodów, które produkowane będą wyłącznie na rynek chiński – jednym z takich aut ma być Honda Concept M.

Honda Concept M jest przedstawicielem segmentu samochodowego MPV (Multi-Purpose Vehicle). Samochód od początku został zaprojektowany specjalnie z przeznaczeniem na rynek chiński. Od strony stylistycznej za projekt odpowiedzialne jest japońskie studio Automobile R&D Center of Honda R&D, jednak nie jest powiedziane, że projekt przypadnie do gustu Chińczykom.

Wiele wskazuje na to, że do momentu premiery wygląd Hondy ulegnie zmianom. Samochód nie będzie tak odważny, jak wskazuje na to koncept. Chińczycy jako kierowcy są dosyć liberalni i nie przepadają za urozmaiconymi wizualnie pojazdami. A tu urozmaiceń jest wiele – świadczy o tym m.in. spora ilość przetłoczeń, ogromny grill oraz nieregularne wloty powietrza.

Według producenta nowa Honda łączy w sobie zalety samochodu osobowego z wartościami auta komfortowego i niezwykle przestronnego. A jak Wam podoba się Honda Concept M?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 30 kwietnia 2013