Zespół Honda Performance Development postanowił zaprezentować specjalny pakiet dodatków, który sprawi, że Honda CR-Z będzie jeszcze mocniejsza. Ile koni mechanicznych zyska ten model?

Wielu fanów Hondy tuż po zapoznaniu się ze specyfikacją techniczną modelu CR-Z od razu stwierdziło, że auto dysponuje niewystarczającą ilością mocy. Auto jest następcą modelu CR-X, który cieszył się sporą sympatią wśród kierowców uwielbiających szybką i dynamiczną jazdę. Tymczasem Honda CR-Z została wyposażona w silnik generujący moc zaledwie 130 KM.

Za naprawę błędów konstruktorów zabrał się zespół Honda Performance Development, który postanowił zlikwidować brakującą ilość mocy. Pracy nie było zbyt dużo, ale efekty są zadowalające. Początkowa moc silnika Hondy CR-Z, która wynosiła 130 KM wzrosła do… 197 KM. Jest to zauważalny wzrost mocy, czego nie da się nie odczuć podczas jazdy.

Na czym polegały zmiany? Przede wszystkim przeprogramowano ECU, zastosowano wydajniejsze wtryskiwacze, intercooler, filtr powietrza oraz mechaniczną sprężarkę. Jeżeli samochód bez zmian w zawieszeniu nadal dobrze się prowadzi to działania Honda Performance Development można określić mianem strzału w dziesiątkę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 25 sierpnia 2014