Honda FCV, czyli najnowszy model japońskiego koncernu, który zasilany będzie wyłącznie za pomocą ogniw wodorowych została zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Detroit.

Samochód ten wzbudził ogromne zainteresowanie wśród wszystkich osób, które przybyły oglądać najciekawsze pojazdy zarówno w odmianach koncepcyjnych, jak i te, które mają w najbliższym czasie trafić do salonów. Honda FCV, pomimo faktu, że jest prototypem na pewno trafi do seryjnej sprzedaży, która rozpocznie się już w 2016 roku w Japonii. Nie znamy jeszcze dat premiery auta na pozostałych rynkach (w tym na rynku europejskim), ale z zapowiedzi japońskiego koncernu wynika, że w 2016 roku odbędzie się premiera samochodu także na rynku amerykańskim.

Dlaczego Honda FCV wywołała tak pozytywne reakcje na targach w Detroit? Dzieje się to głównie za pośrednictwem napędu, jaki wykorzystano do zasilania tego japońskiego auta. Honda należy do kilku czołowych producentów, którzy nieustannie pracują nad wprowadzaniem innowacyjnych samochodów na rynek motoryzacyjny – tak jest też w przypadku modelu FCV, który będzie zasilany za pośrednictwem paliw wodorowych.

Z informacji podawanych przez japoński koncern wynika, że pełny zasięg samochodu przy wykorzystaniu wodoru ma wynieść nawet 480 KM. Ciekawostką jest czas tankowania auta do pełna, który ma wynosić zaledwie 3 minuty.
O cenach i specyfikacji technicznej Hondy FCV będziemy starali się informować Was na bieżąco.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 16 stycznia 2015