Przedstawiciele japońskiego koncernu motoryzacyjnego Honda przyznają, iż w ostatnim czasie toczą coraz bardziej zaawansowane prace nad automatyką w swoich pojazdach.

Japońskie przedsiębiorstwo stworzyło w jednej ze swoich głównych fabryk nowe centrum rozwojowo-badawcze o nazwie Centrum X. Wiele wskazuje na to, że nazwa nie jest przypadkowa i celowo nawiązuje do słynnego działu X w Google, który odpowiedzialny jest za wiele futurystycznych projektów, m.in. autonomiczne pojazdy, czy nawet teleportację.
Przedstawiciele Hondy zapewniają, że w porównaniu ze stworzonymi już wcześniej ośrodkami badawczymi o nazwie R&D, ten najnowszy nie będzie koncentrował się wyłącznie na samochodach, lecz na szeroko pojętej robotyce. Zaawansowane prace nad sztuczną inteligencją mają pomóc Hondzie w nadążeniu nad konkurencją oraz w wybieganiu w przyszłość.

Okazuje się, że podjęte prace mają służyć przede wszystkim nikomu innemu, jak… klientom Hondy – wszelkie rozwiązania techniczne mają na celu przygotowanie gotowych pomysłów ułatwiających ludziom codzienność.
Na razie przedstawiciele Hondy nie chcą zdradzać szczegółów dotyczących tajemniczego Centrum X, jednak w krótkim komunikacie prasowym wspomniano m.in. o rozwiązaniach wspomagania człowieka za pośrednictwem wirtualnych asystentów, które będą w stanie rozpoznać nastrój danej osoby, w zależności od konkretnej sytuacji. Takie asystenty mają zostać przygotowane nie tylko z myślą o kierowcach, ale także o osobach starszych.

O szczegółach na temat Centrum X od Hondy będziemy informowali Was na bieżąco.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 19 marca 2017