infiniti logoInfiniti to japońska marka samochodów luksusowych należąca do koncernu Nissan Motor Co. Ltd.

Infiniti jest jedną z najmłodszych marek premium, a założona została w 1989 roku w Stanach Zjednoczonych. Początków istnienia projektu można doszukiwać się już trzy lata wcześniej, gdy Nissan utworzył tajną grupę o nazwie „Horizon Task Force”, której zadaniem było stworzenie nowego producenta luksusowych samochodów. Nazwa „Infiniti” została wybrana już w 1987 roku i symbolizuje ona patrzenie w przyszłość.

Pierwszym autem stworzonym pod marką Infiniti był egzemplarz o nazwie Q45, który stworzono na bazie Nissana Presidenta. Pod maską Infiniti Q45 pracował silnik V8, a główną konkurencję dla modelu stanowił Mercedes klasy S oraz Jaguar XJ. Kolejną propozycję stanowiło Infiniti M30 w nadwoziu coupe, które cieszyło się sporym zainteresowaniem na rynku motoryzacyjnym.

W kolejnych latach do oferty sukcesywnie wprowadzano kolejne modele. Wśród nich można znaleźć między innymi kompaktowego sedana G20 oraz limuzyny klasy średniej J30 i I30, a także luksusowego SUV-a oznaczonego jako QX4. Taka gama pojazdów umożliwiła roczną sprzedaż na poziomie 75 tys. egzemplarzy. W 2002 roku zaprezentowano Infiniti G Sedan oraz G Coupe, a początkiem 2003 roku zadebiutował SUV z przydomkiem FX, który jest niezwykle często wybieranym autem do dziś.

W początkowych latach działalności marka Infiniti obecna była wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Ekspansja międzynarodowa Infiniti nastąpiła w 1996 roku, czyli 7 lat od chwili powstania, kiedy sprzedaż uruchomiono na bliskim wschodzie. W 2008 roku marka zagościła na stałe w Europie.