Planujesz kupić samochód wyposażony w system Start/Stop, jednak nie jesteś pewny, jak on działa i jak powinien być eksploatowany? Nowoczesny system odpowiadający za wyłączanie, a następnie uruchamianie silnika, można znaleźć w coraz większej ilości pojazdów, poruszających się po polskich drogach. Kierowcy nie zawsze są świadomi, z jakimi ewentualnie problemami bądź korzyściami wiąże się ten system oraz czy usuwanie usterek systemu Start/Stop jest skomplikowane. Już teraz poznaj 3 fakty o systemie Start/Stop!

System Start/Stop pozwala zaoszczędzić na paliwie

Głównym celem producentów systemu Start/Stop jest zmniejszenie średniego zużycia paliwa, a także ograniczenie emisji spalin. Wedle oficjalnych informacji od producentów samochodów, system Start/Stop przekłada się na oszczędności na paliwie w przedziale od 8 do 15 % oraz ograniczenie emisji m.in. dwutlenku węgla. Należy zaznaczyć, że oszczędność dotycząca zużycia paliwa uzależniona jest od częstotliwości jazdy w warunkach miejskich.

Obsługa systemu Start/Stop jest banalnie prosta

Nawet jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z systemem automatycznego włączania i wyłączania silnika, nie masz się czym martwić, ponieważ obsługa systemu Start/Stop jest bardzo intuicyjna. Kierowca, zatrzymując się na czerwonym świetle i zdecydowanie wciskając hamulec, powoduje automatyczne wyłączenie silnika. W momencie delikatnego odpuszczenia pedału hamulca, jednostka silnikowa momentalnie się uruchamia. Nowe samochody wyposażone w system Start/Stop z reguły posiadają możliwość aktywacji oraz dezaktywacji tej funkcji w dowolnej chwili.

Bezproblemowa naprawa systemu Start/Stop

Z reguły działanie oraz obsługa systemu Start/Stop są na tyle bezproblemowe, że przez dłuższy czas nie ma potrzeby rezerwowania wizyty u mechanika. Jednak wciąż jest to dosyć świeże rozwiązanie, przez co z biegiem czasu naprawa systemu Start/Stop może być konieczna. Pozytywną informacją jest fakt, że na rynku istnieje wiele firm, które oferują profesjonalną naprawę systemu Start/Stop. W razie konieczności warsztat samochodowy będzie w stanie dość szybko zdiagnozować oraz naprawić usterkę systemu.
.
Warto pamiętać, że system Start/Stop wykorzystuje znaczne pokłady energii elektrycznej. Dlatego też do jego prawidłowego działania wymagana jest pełna sprawność akumulatora. Zatem aby uniknąć problemów, należy zadbać o wydajną i pojemną baterię w swoim samochodzie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 17 listopada 2020