Samochody produkowane w Japonii mają swoich wiernych zwolenników. Obecnie istnieje wiele japońskich marek. Samochody od producentów japońskich pojawiają się dziś na całym świecie. Niezwykle popularne są również na drogach europejskich.

Najpopularniejsze japońskie marki samochodów

Do japońskich marek, które dostępne są na rynku europejskim (i co więcej – cieszą się dużą popularnością) zaliczyć należy Subaru. Do kultowych modeli należą chociażby Subaru Forester i Subaru Impreza. Następny w kolejce jest Lexus. Marka, która wielu kojarzy się z luksusem i sportowymi samochodami. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że wiele Lexusów faktycznie należy do samochodów z wyższej półki. Jednak fani marki, marzący o nieco tańszym aucie nie muszą rezygnować z zakupu Lexusa. W mniej sportowym, ale nadal  nieco drapieżnym i jednocześnie eleganckim wydaniu znajdziemy choćby Lexusy IS.

Kolejną japońską marką, cieszącą się popularnością, jest Mazda. Obecnie, w nowszych propozycjach marki, znajdziemy wiele miejskich samochodów, zapewniających wysoki komfort użytkowania, przy jednoczesnej dbałości o ekonomię jazdy. Nie sposób nie wspomnieć o Nissanie, który w swojej ofercie stawia na SUV-y i crossovery. Jeżeli więc szukamy tego typu samochodu, zdecydowanie warto zainteresować się tą marką. Następna w kolejce jest Honda, która zdążyła dorobić się kilku kultowych modeli, takich jak choćby Honda Civic. Nie sposób nie wspomnieć również o Hondzie Jazz, która będzie dostępna na europejskim rynku w wersji z napędem hybrydowym. Ma ona zapewnić ekonomiczną jazdę przy doskonałych osiągach.

Wymiana części w japońskich samochodach

Bez względu na to, na jaki japoński samochód się zdecydujesz, prędzej czy później będziesz musiał coś w nim wymienić. Mimo że japońskie części samochodowe przez wielu uznawane są za najlepsze na świecie, naturalną koleją rzeczy jest, że poszczególne elementy będą ulegać zużyciu. Kiedy już nadejdzie konieczność wymiany, warto zastanowić się, jakie części i ile chcemy kupić. Przykładowo, jeżeli zajdzie konieczność wymiany amortyzatorów, musimy wiedzieć o tym, że ich wymiany zawsze należy dokonywać parami. Więcej o tym, jak działają amortyzatory znajdziesz w tym artykule – https://www.moto-centrum.pl/amortyzatory-samochodowe-czym-sa-dzialaja/.

Jednym z częstszych pytań, jakie zadają sobie kierowcy jest to, czy warto samodzielnie kupować części, czy lepiej jednak zlecić tę czynność doświadczonym mechanikom. Jeżeli czujemy się na siłach i wiemy, jaką wersję samochodu posiadamy (najprościej jest to sprawdzić po numerze VIN), możemy samodzielnie zamówić odpowiednie części. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, zostawmy tę kwestię zawodowcom. Najważniejsze, aby udać się do mechanika w momencie, w którym zauważymy pierwsze niepokojące sygnały, mogące świadczyć o awarii. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej, na temat praktycznych zagadnień dotyczących motoryzacji, zapraszamy na stronę – www.moto-centrum.pl

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Japońskie samochody liderami niezawodności, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Artykuły. Dnia 29 kwietnia 2020