Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu, który rozpoczął się początkiem października zaprezentowano Lexusa RC F. Czego możemy spodziewać się po tym modelu?

Przypomnijmy, że Lexus RC F nie jest całkiem nowym samochodem, tworzonym od podstaw, tylko odświeżoną odmianą dobrze znanego już modelu RC. Auto różni się w porównaniu do podstawowej wersji przede wszystkim wyglądem – model RC F jest o wiele bardziej charakterystyczny dzięki dołączeniu licznych dodatków, wśród których można wymienić m.in. maskę z włókna węglowego, która pozbawiona została lakieru.

Ciekawe zmiany będą dotyczyć serca samochodu. Pod maskę Lexusa RC F trafi całkiem nowa jednostka napędowa V8 o pojemności aż 5-litrów, która będzie w stanie generować 467 KM mocy i aż 526 Nm momentu obrotowego. Napęd będzie przekazywany za pośrednictwem 8-przekładniowej, automatycznej skrzyni biegów na tylną oś. Jak będą prezentowały się osiągi samochodu? Otóż nowy Lexus RC F od 0 do 100 km/h będzie w stanie przyspieszać w czasie zaledwie 4,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 273 km/h.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 27 października 2014