Marka Lexus zwyciężyła w rankingu niezawodności, przeprowadzonym przez amerykański Consumer Report. Jak przebiegało głosowanie i kto uplasował się na kolejnych pozycjach rankingu ? Sprawdźmy.

Wyniki przeprowadzonego rankingu powstały w oparciu o głosy oddane przez ponad milion amerykańskich kierowców. Amerykanie wypełniali tradycyjne papierowe ankiety oraz głosowali online. Pod uwagę brano zarówno opinię o posiadanym samochodzie, wynikającą z dotychczasowych doświadczeń oraz pełne zestawienia usterek i dokonanych napraw. Oznacza to, że Lexus – zgodnie z opinią kierowców – jest liderem na rynku motoryzacyjnym.

 

Kraj Kwitnącej Wiśni, czyli wisienki na torcie

Wszyscy, którzy choć raz przyglądną się wynikom amerykańskiego raportu z pewnością zauważą, jak widoczna jest dominacja producentów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Czy oznacza to, że pierwsze pozycje rankingu to same wisienki na torcie ? Bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce zajął Lexus, na drugiej pozycji uplasowała się Toyota, a trzecie miejsce należy do marki Acura. Poza podium, czyli na kolejnych pozycjach uplasowały się Audi, zajmując czwarte miejsce, Mazda na pozycji piątej, Infiniti na pozycji szóstej, Volvo na miejscu siódmym, Honda na miejscu ósmym, GMC na miejscu dziewiątym oraz Subaru na dziesiątej pozycji rankingu.

Przypominamy, że Lexus oraz Toyota nie po raz pierwszy zwyciężyły w rankingach niezawodności. Już wcześniej marki te bezkonkurencyjnie wygrywały rankingi przeprowadzane przez brytyjski JD Power, niemieckie TUV, GTU oraz Dekrę.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 31 października 2013