Wiele wskazuje na to, że nowa Mazda 3 MPS otrzyma seryjnie montowany napęd na cztery koła. Ma to sprawić, że samochód będzie jeszcze bardziej konkurencyjny dla swoich głównych rywali – Volkswagena Golfa R oraz Seata Leona Cupra.

Japoński koncern ma zamiar aktywnie włączyć się w rywalizację na rynku hot-hatchy. Według informacji uzyskanych przez „Automotive News” Mazda 3 MPS ma otrzymać napęd na cztery koła, co umożliwi jeszcze ciekawszą rywalizację z Volkswagenem Golfem R wyposażonym w ten rodzaj napędu. Sportowa odmiana Mazdy 3, która otrzyma przydomek MPS ma charakteryzować się jeszcze agresywniejszym wyglądem, a zawieszenie oraz układ hamulcowy pojazdu ma być dostosowany do bardziej wymagających warunków.

Niezwykle ciekawe informacje docierają do nas w zakresie układu napędowego sportowej Mazdy. Z różnych źródeł wyciekają informacje, iż Mazda 3 MPS zasilana będzie turbodoładowanym silnikiem o pojemności 2,5 litra, który będzie w stanie generować aż 300 KM mocy. Samochód ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2016 roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 29 sierpnia 2014