Japoński producent rozpoczął ofensywę. Najpierw zaprezentowano oficjalne zdjęcia Mazdy 3 w wersji hatchback, a teraz nadeszła pora na prezentację większego sedana.

Wydaje się, że w sedanie nowa Mazda 3 prezentuje się jeszcze atrakcyjniej. Zawdzięczamy to nowej designerskiej filozofii konstruktorów japońskiego koncernu zwanej „Kodo – dusza ruchu”. W przypadku nowej Mazdy 3 możemy zacząć mówić już o elementach wyglądu charakterystycznych dla całej marki, czyli przede wszystkim – typowy, duży wlot powietrza oraz płynnie zakrzywiony grill z poprzecznymi listwami. Całości charakteru z pewnością dodają przednie reflektory, które dzięki kształtowi oraz diodowymi dopełnieniami do jazdy dziennej podkreślają usportowionego ducha auta.

Jeśli chodzi o wyposażenie to Mazda 3 Sedan została wyposażona w najszybszy na świecie system wyłączania silnika podczas postoju i-stop oraz mechanizm i-ELOOP, który odpowiedzialny będzie za odzyskiwanie energii kinetycznej podczas hamowania. Pod maską trzeciej generacji Mazd pracować będą całkiem nowe jednostki napędowe typu SKYACTIV. Podstawowym będzie benzynowy silnik o pojemności 1.5 litra, który generuje 100 KM mocy, a jego moment obrotowy to 150 Nm. Ma to zagwarantować przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie około 10 sekund. Natomiast szybszy benzynowy odpowiednik o pojemności 2.0 litra generuje 120 KM i 210 Nm momentu obrotowego. Jeśli chodzi o silniki diesla to tu do wyboru otrzymamy wyłącznie jedną możliwość, a mianowicie wysokoprężną odmianę Skyactiv-D o pojemności 2,2 litra oraz mocy 130 KM i 380 Nm momentu obrotowego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 18 lipca 2013