Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Pekinie, na stoisku Mazdy zaprezentowano jej najnowszy model, oznaczony jako CX-4. Wiadomo, że we wstępnej fazie sprzedaży, auto dostępne będzie wyłącznie w Chinach.

Gama crossoverów Mazdy nieustannie poszerza się. Dołączył do niej właśnie model CX-4, który został stworzony w oparciu o dwa samochody – CX-5 oraz tajemniczy koncept znany jako Koeru. Wiemy już, że SUV będzie w pełni tworzony w chińskich fabrykach Mazdy, przez co we wczesnych fazach sprzedaży zarząd Mazdy zadecydował o sprzedaży tego samochodu wyłącznie na lokalnym rynku. Wiele wskazuje jednak na to, że prędzej czy później Mazda CX-4 trafi także na pozostałe rynki – w tym prawdopodobnie do USA i na Stary Kontynent.

Najwięcej wspólnego samochód ma jednak ze swoim ‘starszym bratem’, czyli modelem CX-5. Model CX-4 jest o dziwo trochę dłuższa, a zarazem niższa od Mazdy CX-4. Ma to przekładać się na bardziej opływowy kształt i sportową sylwetkę pojazdu. Pod maską Mazdy CX-4 we wstępnych fazach sprzedaży znajdzie się jeden z dwóch, przygotowanych dla kierowców silników. Mowa o dwulitrowej jednostce napędowej SkyAktiv-G, generującej 158 KM mocy i 202 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a także o jej mocniejszej odmianie – SkyAktiv-G w wersji 2,5 litra, co przełoży się na 192 KM mocy i 252 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Warto wspomnieć, że oba motory zasilane będą benzyną.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Mazda CX-4 oficjalnie, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Newsy. Dnia 14 maja 2016