Japoński koncern motoryzacyjny zaprezentował zdjęcie najnowszego Mitsubishi Grand Lancera. Czy samochód ma szanse na trafienie do sprzedaży na Starym Kontynencie?

Mitsubishi Grand Lancer zaprojektowane zostało według nowego założenia stylistycznego japońskiej firmy, znanego pod nazwą Dynamic Shield, który jest charakterystyczny dla wszystkich najnowszych modeli marki. Jednym z głównych wyznaczników tej serii jest specyficzny przód okraszony chromowanymi listwami w przednim zderzaku, które układają się tworząc charakterystyczne wcięcie. Taki efekt ma na celu nadanie sportowego charakteru samochodom japońskiego koncernu motoryzacyjnego.

Uwagę w Mitsubishi Grand Lancer przykuwają również spore przetłoczenia na drzwiach bocznych auta oraz dwukolorowe felgi aluminiowe. Wewnątrz nowego Mitsubishi, japońscy konstruktorzy zdecydowali się postawić na minimalistyczny design. W kokpicie dominuje sporych rozmiarów wyświetlacz (8”) wyposażony w panel dotykowy, z poziomu którego można sterować licznymi funkcjami samochodu.

Pod maskę nowego Mitsubishi Grand Lancera trafi doskonale znany miłośnikom japońskiej marki silnik o pojemności 1,8 litra i oznaczeniu MIVEC, generujący 140 KM mocy. Wygenerowana moc przenoszona będzie za pośrednictwem bezstopniowej przekładni CVT wyłącznie na tylną oś, co jest dobrą wiadomością dla fanów samochodów o charakterze sportowym.

W chwili obecnej, Mitsubishi planuje sprzedaż modelu Grand Lancer wyłącznie na rynkach azjatyckich i niestety niewiele wskazuje na to, aby samochód doczekał się w najbliższym czasie, a być może nawet w ogóle premiery w Europie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 25 lutego 2017