Japoński koncern motoryzacyjny szykuje premierę nowego crossovera o nazwie BR-V. Samochód ma charakteryzować się niezwykłą funkcjonalnością, a rozpoczęcie jego sprzedaży zaplanowane jest na przyszły rok.

Honda BR-V ma zostać przeznaczona na rynek azjatycki. Decyzja ta została podjęta w oparciu o coraz lepsze wyniki sprzedażowe crossoverów w Azji, gdzie popyt na auta o tym nadwoziu z roku na rok wzrasta. Azjaci doceniają samochody funkcjonalne, które pomimo stosunkowo niewielkich gabarytów są w stanie przewozić sporą ilość pasażerów oraz bagażu. Nową Hondą BR-V będzie w stanie komfortowo podróżować aż 7 osób, co stanowi doskonały rezultat patrząc na np. długość samochodu, która ma wynosić niespełna 4,4 metra.

Niestety, Japończycy nie przygotowali dla swoich klientów kilku wersji napędowych dla Hondy BR-V, przez co pod maskę trafi wyłącznie jeden silnik o pojemności 1,5 litra, który będzie w stanie generować 120 KM mocy. Wspomniana jednostka napędowa ma współpracować z 6-biegową, manualną przekładnią. Tę skrzynię biegów opcjonalnie można zastąpić bezstopniową przekładnią CVT. Konstruktorzy Hondy niestety nie przewidzieli wersji napędowej 4×4, przez co napęd przekazywany będzie zaledwie na jedną oś.

Produkcja nowej Hondy BR-V rozpocznie się w na początku przyszłego roku. Samochód ma trafić do sprzedaży kilka miesięcy później, a jego cena wyniesie w wersji podstawowej około 62 tysiące złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 29 sierpnia 2015