Nissan BladeGlider to samochód, który jest już znany miłośnikom marki. Auto zostało po raz pierwszy zaprezentowane 3 lata temu podczas Targów Motoryzacyjnych w Rio. Teraz ten tajemniczy koncept powraca, w jeszcze innej odsłonie.

Nissan BladeGlider to koncepcyjna wersja, super szybkiego samochodu elektrycznego. Moda na elektryczne pojazdy na całym świecie trwa w najlepsze, a producenci motoryzacyjni prześcigają się w coraz bardziej zaawansowanych technologiach. Tutaj Nissan chce pozostać prawdziwym pionierem, stąd pomysł na tajemniczy koncept o nazwie BladeGlider.

Stylistyka nowego Nissana nie każdemu przypadnie do gustu. Zgodnie z nazwą auta, zostało ono wykonane na styl ostrza i znacznie odróżnia się od tradycyjnych aut elektrycznych, lecz już niekoniecznie od elektrycznych samochodów sportowych. Wygląd samochodu jest niezwykle ważny, ale nie to w najnowszym Nissanie jest najważniejsze – o wiele większe wrażenie robią osiągi auta.

Nowy Nissan BladeGlider będzie posiadał dwie elektryczne jednostki napędowe, które będą zasilały tylną oś samochodu. Moc każdego silnika wynosi 174 KM, zaś moc całego układu wyniesie aż… 268 KM mocy i 708 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przy niewielkiej masie własnej auta powinno się przełożyć to na doskonałe osiągi – czy tak jest też tym razem?

Samochód jest w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie niespełna 5 sekund, zaś prędkość maksymalna nowego Nissana ma wynosić 185 km/h. Być może na papierze dane te nie robią nie wiadomo jakiego efektu, ale pamiętajmy, że cały czas mamy do czynienia z samochodem w pełni elektrycznym.

Niestety, co niezwykle istotne dla pojazdów o zasilaniu energią elektryczną, Nissan nie przedstawił jeszcze maksymalnego zasięgu modelu BladeGlider na jednym ładowaniu. Samochód wg nieoficjalnych informacji miałby trafić do seryjnej sprzedaży już w 2017 roku, a jego cena na polskim rynku miałaby oscylować w granicach 150 tys. PLN.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
Nissan BladeGlider Concept – czas na rewolucję?, 1.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Newsy. Dnia 7 sierpnia 2016