Dacia Duster jest tanim i niezwykle popularnym SUV-em, który jest funkcjonalny i przestronny. Auto odniosło niewątpliwy sukces sprzedażowy, czego pozazdrościło szefostwo Nissana. Japoński koncern, który coraz ściślej współpracuje z Renault (właściciel Dacii) ma zamiar stworzyć własną wersję Dustera pod nazwą Terrano.

Japończycy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że budżetowa marka jaką jest Dacia jest ogromnym zastrzykiem gotówki dla Renault. Tanie, niedrogie w utrzymaniu, ale proste i funkcjonalne samochody stają się coraz popularniejsze nie tylko w Europie. Samochody Dacia są przeznaczone dla osób, które nigdy nie miały okazji kupić nowego samochodu, a niska cena tych rumuńskich pojazdów jest w stanie im ten zabieg umożliwić. O tę grupę klientów chce właśnie powalczyć Nissan.

Według informacji uzyskanych przez „Autocar India” (co w późniejszym czasie potwierdziło szefostwo Nissana) japońska marka ma w zamiarach stworzenie własnej wersji Dustera, który będzie nosił nazwę Terrano (produkcję tych aut zakończono w 2006 roku). W ten sposób Dacia Duster przeszłaby szereg zabiegów „pielęgnacyjnych”, które upodobniłyby ją do gamy samochodów Nissana. Z pierwszych, nieoficjalnych informacji wynika, że nowe Terrano miałoby być o około 3 tys. złotych droższe od Dustera co zainwestowane zostanie w wyposażenie wnętrza. Nowy Nissan produkowany będzie w Indiach – w tej samej fabryce co Duster.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 13 czerwca 2013