Japoński producent zaprezentował całkowicie nową Mazdę 2, której produkcja została już uruchomiona w nowoczesnej fabryce Mazdy w Hofu. Czego możemy się spodziewać po najnowszym produkcie Mazdy?

Nowa Mazda, tradycyjnie już została zaprojektowana wg stylizacji KODO, zgodnie z nowoczesnymi wytycznymi Mazdy oznaczonymi technologią SKYACTIV. Mazda 2 zachwyca nie tylko wyglądem, ale także niskim poziomem spalania, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz doskonałymi osiągami. Samochód do sprzedaży w Japonii trafi już na jesieni tego roku, a niedługo później może pojawić się w salonach pozostałych krajów świata.

Do europejskiej dystrybucji Mazda 2 trafi wraz z benzynowym silnikiem SKYACTIV-G 1,5 oraz wysokoprężną jednostką SKYACTIV-D 1,5. W obu przypadkach motory będzie można połączyć zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Z wyposażenia warto wspomnieć o innowacyjnym systemie łączności MZD Connect oraz licznych systemach aktywnego oraz pasywnego bezpieczeństwa.

Mazda 2 ma kontynuować tradycję całej gamy tych aut. Przypomnijmy, że od momentu debiutu pierwszej generacji Mazdy 2, czyli od roku 1996 na całym roku sprzedano przeszło 2,4 mln egzemplarzy tych aut.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 23 lipca 2014