Pierwsza Mazda MX-5 ujrzała światło dzienne w 1989 roku i od tego czasu zdobyła wielu zwolenników na całym świecie. Wiele wskazuje na to, że już za rok zadebiutuje najnowsza odsłona tego legendarnego roadstera.

Jeżeli plotki i przewidywania się potwierdzą to będzie to już czwarta generacja modelu MX-5. Według nieoficjalnych informacji najnowsza Mazda MX-5 zadebiutuje już początkiem przyszłego roku podczas Salonu Samochodowego w Detroit, a do sprzedaży trafi kilka miesięcy później.

Fani tego małego roadstera nie mogą się już doczekać jego najnowszej odsłony. Z pewnością dla wielu miłośników wszystkich generacji auto nie jest zbyt wygodne i przestronne, ale za to rewelacyjnie się prowadzi, co jest w stanie wybaczyć wszystkie inne niedociągnięcia.

Wiele wskazuje na to, że czwarta generacja Mazdy MX-5 będzie lżejsza od swojego poprzednika. Celem japońskiego koncernu jest uzyskanie masy całkowitej auta na poziomie mniejszym niż 1000 kg. Jeżeli to by się udało to najnowsza MX-5 byłaby najlżejszym samochodem w klasie.

Pod maską auta mają się znaleźć jednostki napędowe o pojemności kolejno 1,5 litra oraz 2,0 litra. Kierowcy do wyboru otrzymają dwa rodzaje skrzyń biegów – automatyczną i manualną. Jeżeli wszystkie potwierdzenia się sprawdzą to najnowsza Mazda MX-5 ma szansę zostać najładniejszym samochodem w swoim segmencie. Warto dodać, że najnowsza MX-5 powstaje pod okiem Fiata. Dodatkowo będzie ona sprzedawana ze zmienionym nadwoziem i włoskim silnikiem pod znakiem Alfy Romeo.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 30 stycznia 2014