Nowa Mazda RX jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier, jaka ma się odbyć podczas zbliżających się wielkimi krokami Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Im bliżej debiutu auta, tym więcej o nim wiemy.

W minionym roku, japoński koncern motoryzacyjny zaprezentował model RX-Vision, który przypadł do gustu wielu miłośnikom marki Mazda i nie tylko. Coraz większy szum wokół premiery modelu RX sprawia, że im bliżej targów w Genewie tym większa ilość plotek, ale także i oficjalnych informacji na temat tego samochodu.

Wiemy już na pewno, że nowa Mazda RX wyposażona będzie w silnik Wankla. Sama jednostka napędowa zostanie nazwana SKYAKTIV-R, ale niestety nie znamy niemal żadnych szczegółów na jej temat. Wyjątkowa konstrukcja silników Wankla sprawia, że pojazdy wyposażone w te jednostki napędowe nie są w stanie generować wysokich momentów obrotowych w niskich zakresach prędkości. Rozwiązaniem na te bolączki ma być ponoć zainstalowanie turbosprężarki w modelu RX. Nieoficjalne mówi się też, że Mazda RX może być konstrukcją hybrydową – oznaczałoby to, że silnik Wankla byłby wspierany jednym lub dwoma silnikami elektrycznymi.

Jaka byłaby łączna moc napędu? Nieoficjalnie mówi się nawet o 450 KM. Co ważne dla miłośników pojazdów sportowych, napęd w całości byłby przekazywany wyłącznie na tylną oś pojazdu.

Wszelkich szczegółów na temat nowej Mazdy RX dowiemy się już na początku marca, podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Nowa Mazda RX zadebiutuje w Genewie, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Newsy. Dnia 27 lutego 2016