Lexus CT 200h, zaprezentowany w 2010 roku podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie to wersja premium Toyoty Prius. Model ten, jeszcze w tym roku ma doczekać się następcy.

Lexus CT 200h stanowi konkurencję dla Audi A3, BMW serii 1 oraz Mercedesa klasy A. Propozycja ta jest o tyle nietypowa, gdyż oferowana jest wyłącznie w wersji hybrydowej. Decyzja taka ma swoje podłoże – Lexus CT 200h mocno bazuje na Toyocie Prius. Oba japońskie samochody to czołówka w zakresie samochodów hybrydowych oferowanych w danym autosegmencie.

Premiera nowej Toyoty Prius odbyła się w 2015 roku, lecz Lexus CT 200h pozostawał w ofercie japońskiego producenta w pierwotnej odmianie. Po 7 latach od chwili debiutu wspomnianego auta, przyszedł czas na zaprezentowanie całkiem nowego modelu – mowa o Lexusie CT.

Z informacji podawanych przez azjatyckie media, nowy Lexus CT ma zadebiutować już w sierpniu bieżącego roku. Samochód ma wykorzystywać tę samą płytę podłogową, co Toyota Prius – chodzi o platformę TNGA. W praktyce oznacza to, iż samochód będzie o wiele lżejszy w porównaniu z modelem debiutującym w 2010 roku. Na razie niewiele wiemy na temat nadwozia pojazdu, ale wykorzystanie identycznej płyty podłogowej jaką zastosowano w Priusie pozwala przypuszczać, iż auto będzie gabarytowo podobne do swojego starszego odpowiednika.

Na tym nie koniec podobieństw do Toyoty Prius. Nowy Lexus CT będzie wykorzystywał identyczny napęd, jaki zastosowany został w Priusie. Trafi tam zatem benzynowa jednostka napędowa o pojemności 1,8 litra, która współpracować będzie z silnikiem elektrycznym. Łączna moc napędu wyniesie 122 KM.

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Nowy Lexus CT zadebiutuje jeszcze w tym roku, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Newsy. Dnia 29 kwietnia 2017