Od sezonu 2015 Honda będzie dostarczała silniki dla teamu F1 McLaren Mercedes. Szacuje się, że roczne wsparcie japońskiego konstruktora silników będzie wynosić nawet 100 mln euro.

Honda nawiązując współpracę z zespołem McLaren Mercedes zobowiązała się do wypełnienia każdej luki budżetowej. Już w sezonie 2014 zespół McLaren Mercedes będzie mógł liczyć na wsparcie finansowe Hondy pomimo faktu, że silniki zacznie dostarczać dopiero rok później. Japoński koncern ma co roku wydawać ok. 50 mln euro, z czego prawie połowa przeznaczona będzie na wynagrodzenie dla kierowców. Od sezonu 2015 Honda zacznie dostarczać silniki na potrzeby teamu McLaren Mercedes co oznacza, że łączne koszty znacznie wzrosną. Szacuje się, że rocznie Honda może przeznaczać nawet 100 mln euro na koszty bieżące.

W chwili obecnej srebrno-czarny bolid zespołu McLaren Mercedes nie ma zagospodarowanej przestrzeni w ramach sponsora tytularnego. Wraz z końcem sezonu wygasła umowa z firmą Vodafone, a jednym z kandydatów na jej miejsce jest firma Sony. Jednak nawet, gdyby nie udało się stałej umowy z żadną z firm to wydaje się, że dzięki współpracy z Hondą przyszłość teamu McLaren Mercedes jest bezpieczna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 14 lutego 2014