Coraz bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące ograniczania poziomu emisji spalin sprawiają, że wszyscy producenci samochodów muszą kombinować i tworzyć auta „ekologiczne”.

Jednym z rozwiązań umożliwiających obniżenie emisji spalin jest zastosowanie napędu elektryczno-spalinowego popularnie nazywanego napędem hybrydowym. Z tej metody korzysta coraz większa ilość koncernów samochodowych. Niedawno do szerokiego grona producentów aut hybrydowych dołączyło Subaru, które wraz z modelem XV Hybrid debiutuje na tym rynku.

Auto napędzane jest silnikiem benzynowym typu boxer wspieranym przez jednostkę elektryczną. Moment obrotowy napędzany jest za pośrednictwem opracowanej specjalnie na potrzeby samochodów osobowych skrzyni bezstopniowej CVT, która przenosi moment obrotowy na wszystkie cztery koła. Japoński koncern nie postarał się jednak o podanie dokładnej specyfikacji samochodu. Póki co wiadomo, że spalanie samochodu ma wynosić około 5 litrów / 100 km. Subaru XV Hybrid trafi niedługo do japońskich salonów. Możliwe, że jeszcze przed końcem roku auto trafi również na europejski rynek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 28 czerwca 2013