Japoński koncern motoryzacyjny Nissan zapowiada stworzenie pierwszego, autonomicznego pojazdu przed 2020 rokiem. Mowa tu oczywiście o samochodzie, który do prowadzenia nie będzie potrzebował interwencji kierowcy.

Nie znamy jeszcze szczegółów na temat samochodu opracowywanego przez japoński koncern. Z informacji godnych uwagi warto zwrócić uwagę na informację, według której pojazdy autonomiczne sprzedawane będą po „realistycznych cenach”.

Plany Nissana idą dalej niż mogłoby się to wydawać. W przeciągu najbliższych 10-12 lat japoński producent chce mieć w swojej palecie całą gamę oferowanych modeli, które będą w stanie podróżować bez kierowcy. Przedstawiciele Nissana przyznają, że producent od wielu lat pracuje nad tym projektem. Dowodem jest współpraca z renomowanymi uczelniami jak Massachusetts Institute of Technology, Stanford, Oxford, Carnegie Mellon oraz Uniwersytet Tokijski.

Początkiem przyszłego roku ma zostać wybudowany specjalny tor, na którym Nissan będzie testował prototypy samochodów bez kierowcy. Przypomnijmy, że w 2010 roku o pracach nad pojazdem, który do obsługi nie będzie potrzebował kierowcy poinformował informatyczny gigant Google. Nissan planuje stworzenie konkurencji, a dzięki bogatemu doświadczeniu motoryzacyjnemu japoński koncern uzyskałby nieznaczną przewagę nad firmą Google.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 2 września 2013