Gdy przytaczamy nazwę słynnego japońskiego producenta samochodów Subaru, niemal natychmiast na myśl przychodzi nam jeden model auta – Impreza. Podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku zaprezentowano koncept tej legendy.

Należy otwarcie przyznać, że ostatnie odsłony Subaru Imprezy nie wszystkim przypadły do gustu. Trzeba jednak zauważyć, że zostały one stworzone w nadwoziu typu hatchback – dopiero najnowszy WRX Concept zapowiada powrót do korzeni. I to w jakim stylu. Agresywna i muskularna sylwetka wygląda o wiele bardziej nowocześnie aniżeli nie jedno coupe. Samochód mierzy 4521 mm długości, 1889 szerokości oraz 1389 mm wysokości. Natomiast rozstaw osi to 2761 mm. Całości charakteru dodają 20-calowe felgi BBS wyposażone w sportowe opony 245/40ZR20.

Konstruktorzy Subaru podkreślają, że samochód został stworzony w taki sposób, aby pod maską znalazł się turbodoładowany silnik z intercoolerem. Wraz z zaprezentowaniem sylwetki nowej Imprezy nie zdecydowano się ujawnić dokładnych osiągów samochodu. Japoński producent zapewnia fanów nowego projektu, iż auto będzie się rewelacyjnie prowadziło, a dach wykonany z włókna węglowego umożliwi obniżenie środka ciężkości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Subaru WRX Concept – powrót legendy?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Artykuły. Dnia 3 kwietnia 2013