Niebawem do polskich salonów trafi Suzuki SX4. Debiut auta miał miejsce podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie, a SX4 ma stanowić alternatywę dla Nissana Qashqai. Poznaliśmy niedawno oficjalne ceny w jakich nabyć będzie można Suzuki SX4 w Polsce.

Suzuki SX4 zostało diametralnie zmienione w porównaniu do poprzednika. Nowszy model jest o wiele dłuższy co widać po ilości miejsca dla pasażerów tylnej kanapy oraz zwiększonej przestrzeni bagażowej, która aktualnie wynosi w standardowym ułożeniu foteli 430 litrów (w poprzedniku było to zaledwie 270 litrów).

Jeżeli chodzi o silniki samochodu to Suzuki SX4 początkowo dostępne będzie z zaledwie dwoma jednostkami napędowymi – jedną benzynową i jedną wysokoprężną. Oba motory charakteryzują się taką samą pojemnością – 1.6 litra i taką samą mocą – 120 KM, a różnić je będzie maksymalny moment obrotowy, który w dieslu jest większy i wynosi 350 Nm. Przy silniku benzynowym w opcji można będzie wybrać bezstopniową przekładnię CVT. Natomiast niezależnie od wersji silnikowej mamy do wyboru dwa rodzaje napędów – 2WD i 4WD.

Ceny nowego Suzuki SX4 rozpoczynają się od 69 990 złotych. W tej cenie otrzymamy auto w podstawowym wyposażeniu Comfort, silnikiem benzynowym oraz napędem na przednią oś. Oprócz tego na wyposażeniu znajdziemy także manualną klimatyzację, sterowany z kierownicy system audio oraz tempomat. Niestety „średnio” wyglądają ceny wysokoprężnej wersji, gdyż za sam silnik należy dopłacić co najmniej 87 900 złotych. Jest to kwota o aż 18 tys. wyższa w przypadku SX4 z silnikiem benzynowym w identycznej wersji wyposażeniowej z tym samym napędem. Produkcja nowego SX4 rozpocznie się w sierpniu w węgierskiej fabryce Suzuki, a pierwsze modele trafią do sprzedaży na jesieni.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 4 lipca 2013