Japoński koncern jest jednym z liderów w zakresie produkcji samochodów hybrydowych. Teraz, do gamy tych pojazdów dołączy także Toyota RAV4, która została oficjalnie zapowiedziana właśnie w tej odmianie.

Wzrastająca tendencja do produkcji pojazdów hybrydowych sprawia automatycznie przekłada się na zwiększone zainteresowanie tymi autami wśród kierowców. Doskonale wie o tym japoński koncern Toyota, który dysponuje bogatą gamą aut hybrydowych. Niedawno, Japończycy oficjalnie zapowiedzieli poszerzenie tej gamy o kolejny model – RAV4, który ku zaskoczeniu wielu osób na rynek motoryzacyjny trafi w 2016 roku w wersji hybrydowej.

Decyzja ta z pewnością powiązana jest ze sporym zainteresowaniem modelem RAV4 z tradycyjnym, wysokoprężnym silnikiem. Auto to jest jednym z najchętniej wybieranych pojazdów spośród wszystkich aut, dostępnych w ofercie Toyoty, więc wprowadzenie na rynek odmiany hybrydowej mimo wszystko nie powinno stanowić zaskoczenia. Dokładając do tego fakt, iż to właśnie Toyota jest w chwili obecnej największym producentem na świecie samochodów hybrydowych, mamy niemal gotową odpowiedź, dlaczego w 2016 roku na rynek trafi model RAV4 wspierany silnikiem elektrycznym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 29 marca 2015