Suzuki Vitara S oferowana na europejskim rynku motoryzacyjnym otrzymała nowy, turbodoładowany silnik. Ceny samochodu ze wspomnianą jednostką napędową rozpoczynają się już od 85 900 PLN.

Coraz bardziej rygorystyczne normy dotyczące wyników spalania samochodów w Europie sprawiają, że producenci samochodowi z całego świata muszą tworzyć coraz to nowsze rozwiązania, które wspomniane wymagania spełnią.

Moda na tzw. downsizing, czyli osiągnięcie maksymalnej mocy silnika przy jednoczesnym obniżeniu jego pojemności trwa w najlepsze. Producenci aut coraz częściej pomijają kwestie trwałości wspomnianych jednostek napędowych (zapewniając, że na pewno nie będzie ona skrócona) i stawiają na liczby. Przeciętnego kierowcę może dziwić fakt, że z litrowego silnika udaje się wyciągnąć ponad 150 KM mocy, ale technologia idzie do przodu, przez co za jakiś czas wyniki rzędu 300 KM mocy z jednego litra nie będą nikogo dziwić.

Suzuki Vitara S w ramach nowej oferty otrzymuje silnik o pojemności 1,4 litra i oznaczeniu Boosterjet, który będzie w stanie generować 140 KM mocy, zaś maksymalny moment obrotowy wyniesie 220 Nm. Wynik ten jest lepszy o 20 KM w zestawieniu z wolnossącą jednostką napędową o pojemności 1,6 litra VVT.

Jak mają prezentować się wyniki dotyczące spalania Suzuki Vitary S z nowym, turbodoładowanym silnikiem? Wg danych producenta auto będzie w stanie zużywać zaledwie 5,5 litra na każde pokonane 100 km w cyklu mieszanym, zaś spalanie po mieście wzrośnie do ok. 6,4 litra / 100 km.

Ceny Suzuki Vitary S z jednostką napędową 1,4 Boosterjet zaczynają się w Polsce od 85 900 PLN i mogą wzrosnąć w zależności od preferowanego rodzaju wyposażenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Turbodoładowane Suzuki Vitara S w Polsce, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Newsy. Dnia 28 listopada 2015