W wielu krajach Unii Europejskiej dopłaty do poszczególnych modeli wybranych marek nie wydają się być niczym nadzwyczajnym. Za niedługo dotacje na samochody Toyoty i Lexusa trafią także do Polski – jest to zasługa banku Deutsche Bank.

Oferta Deutsche Bank skierowana zostanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, a dotyczyć ma samochodów, które będą emitowały co najwyżej 20% mniej dwutlenku węgla w porównaniu z samochodami dotychczas wykorzystywanymi w firmach. Tak, jak już wspominaliśmy – z oferty będzie można skorzystać wyłącznie wtedy, gdy wykorzysta się częściowe dofinansowanie Deutsche Bank. Łączne dofinansowanie może wynosić nawet 9%, co przekłada się na nawet 20 tys. zł dopłaty.

Unia Europejska przygotowała łącznie 40 mln euro, czyli małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły zakupić łącznie nawet 2 tysiące samochodów. W grę wchodzą zarówno auta hybrydowe, ale również te zasilane tradycyjnymi, spalinowymi silnikami. Program dostosowany jest dla firm, które nie zatrudniają więcej niż 250 osób, a ich łączny obrót roczny nie przekracza 50 mln euro.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 16 września 2014