Japoński koncern motoryzacyjny oficjalnie potwierdził, że od roku 2017 powróci do serii samochodów wyścigowych WRC. Na jaki model postawi Toyota?

Przypomnijmy, że Toyota w przeszłości odnosiła już sukcesy w prestiżowej serii wyścigowej WRC. Już w latach 1990-92 Carlos Sainz zdobywał tytuł Mistrza Świata, a jego sukcesorami byli Juha Kankkunen (1993 rok) oraz rok później – Didier Auriol. Oprócz triumfów indywidualnych, Toyota odnosiła także sukcesy w klasyfikacji końcowej konstruktorów, gdzie dominowały takie samochody jak Toyota Celica Turbo 4WD oraz Toyota Corolla WRC. Przygoda japońskiego koncernu z serią wyścigową WRC zakończyła się w 1999 roku, ale już teraz Toyota zapowiedziała oficjalny powrót.

W Tokio zaprezentowano oficjalnie Toyotę Yaris WRC, która zostanie przygotowana do startów w wyścigach WRC już od 2017 roku. Samochód zostanie wyposażony w silnik o pojemności 1,6 litra, który będzie w stanie generować aż 300 KM mocy i 300 Nm momentu obrotowego. Rozwojem pojazdu ma zająć się specjalny wydział Toyota Motorsport, który będzie odpowiedzialny za testy auta. Wraz z oficjalnym samochodem, poznaliśmy także obsadę kierowców, którzy będą reprezentować japoński koncern w serii WRC. Będą to Stephane Sarrazin, Sebastian Lindholm oraz Eric Camilli.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 25 stycznia 2015