O tym, że Mitsubishi wraz z Nissanem opracowuje projekt wspólnego samochodu wiadomo było od dawna. Znamy już szczegóły dotyczące wyglądu oraz nazwy planowanego modelu.

Samochody będą nazywały się kolejno Mitsubishi eK Wagon i eK Custom oraz Nissan Dayz oraz Dayz Highway Star. Rozpoczęcie ich sprzedaży ma nastąpić już w czerwcu 2013 roku. Auta będą produkowane wyłącznie na potrzeby rynku japońskiego.

Prace rozwojowo-badawcze nad nowymi modelami były prowadzone przez NMKV Co., Ltd. – spółkę typu joint venture pomiędzy koncernami Mitsubishi i Nissana. Pomimo faktu, że oba samochody były projektowane wspólnie to bez problemu można zauważyć, że różnią się one pomiędzy sobą stylistycznie.

Zdaniem twórców wspólny projekt ma wszelkie predyspozycje, aby zostać „ee kei”, co oznacza dobry samochód z segmentu mini. Współpraca Mitsubishi i Nissana zapoczątkowana została w grudniu 2010 roku i w najbliższych miesiącach ma ulec zacieśnieniu – o czym najlepiej świadczy wspólny projekt. Już teraz wiadomo, że po debiucie opisywanych miejskich samochodów oba koncerny rozpoczną zaawansowane prace nad kolejnym autem przeznaczonym do segmentu mini. Jego premiera miałaby się odbyć początkiem przyszłego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 19 marca 2013