Niezależnie od jakości użytkowanych opon, przynajmniej raz w orku konieczna jest ich wymiana. Warto zatem znaleźć serwis, który każdorazowo zapewni profesjonalną wymianę ogumienia. Jednak aby doszło do wymiany, najpierw trzeba kupić właściwe opony. Podpowiadamy, gdzie najlepiej ich szukać oraz jak znaleźć serwis, któremu będzie można zaufać.

Opony nowe czy używane?

Od jakiegoś czasu dosyć popularnym rozwiązaniem jest zakup opon używanych. Czy jednak jest to dobry pomysł? Z pewnością wśród używanych egzemplarzy pojawiają się opony, które wciąż zachowują niezły stan techniczny. Niemniej jednak przeważnie ogumienie używane  nie jest już w pełni sprawne. Jeżeli bowiem trafiło do obrotu, oznacza to, że ktoś już z niego zrezygnował i nie zrobił tego bez przyczyny. Zewnętrzna część opony – bieżnik – zużywa się bardzo szybko, zatem już 2-3 letnie opony nie są tak efektywne jak nowe egzemplarze. Bieżnik jest bowiem warstwą bezpośrednio odpowiedzialna za przyczepność opon do jezdni, a także za skuteczne odprowadzanie wody.

Sklep z tanimi oponami

Polecamy zatem zakup nowych opon, z nieużywanym bieżnikiem. W przypadku nowych opon można być również pewnym, iż nie posiadają one ukrytych uszkodzeń wewnętrznych warstw. Na korzyść opon używanych przemawia w zasadzie tylko niższa cena ich zakupu. Z drugiej jednak strony istnieją również sklepy oferujące nowe ogumienie w bardzo atrakcyjnych cenach. Sklep z tanimi oponami nieużywanymi wydaje się zdecydowanie lepszym wyborem niż warsztat z używanymi oponami.

Jak znaleźć dobry serwis?

Głównym zadaniem serwisu opon jest oczywiście wymiana ogumienia. Wydaje się, że to dosyć proste zadanie. Niemniej jednak, przy okazji fachowiec powinien również wykonać kilka innych czynności. Najważniejszym jego zadaniem jest ocena stanu technicznego opon. Nie każdy specjalista dostrzeże niewielkie przetarcia czy tez uszkodzenia wewnętrzne. Niektórzy natomiast sugerują zniszczenie opony, mimo jej sprawności, kierując się chęcią zarobku. Znalezienie dobrego serwisu jest zatem ważnym zadaniem.

Zalecamy, aby poszukiwania serwisu opon rozpocząć od rozeznania się wśród znajomych, zwłaszcza tych mieszkających w sąsiedztwie. Wieloletni kierowcy zwykle współpracują już z jakimś serwisem, któremu ufają. Dlatego też ich rady  są najcenniejsze. Niemnie jednak opinii klientów można również poszukać w internecie. Obecnie znaleźć tam można oceny usług nawet najmniejszych warsztatów regionalnych. Całkiem dobrym wskaźnikiem jakości świadczonych usług oraz profesjonalizmu serwisu jest również popularność danego warsztatu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 18 lipca 2019